Arduino 101 je workshop, který jsme se Štěpánem Bechynským připravili a úspěšně s ním jezdili po republice. Prošlo jím asi 400 lidí, kteří si minimálně zkusili, že elektronika není nic tajemného a magického a že „blikat ledkou“ zvládnou taky. Přišli o bezdůvodný strach a udělali nejtěžší krok k elektronice – totiž ten první.

Se Štěpánem jsme celou koncepci přes rok ladili a vylepšovali. Výsledkem našich debat bylo, mimo jiné, i to, že jsme se rozhodli navrhnout vlastní výukový shield. Jeho výroby se ujal CZ.NIC, a už máme v ruce první předprodukční kousky.

<figcaption id="figcaption\_attachment\_869" class="wp-caption-text">EDUSHIELD (díky CZ.NIC)</figcaption>

Logicky jsme si kladli otázku: Co dál? Představa, že budeme dál objíždět republiku o víkendech a ukazovat lidem, jak si hrát s Arduinem, naráží na mnoho problémů, jmenovitě čas a síly. Ale zase by byla škoda potenciál nevyužít – zájem je stále obrovský. Nakonec jsme dospěli k následujícímu: Vyškolíme školitele!

<figcaption id="figcaption\_attachment\_868" class="wp-caption-text">Zájem o Arduino workshop je pořád obrovský</figcaption>

Zcela vážně. Napadlo nás, že najdeme třeba deset, patnáct, dvacet lidí, kteří mají zájem a chuť Arduino učit. Těm dáme k dispozici výukové materiály a veškeré know-how, co jsme díky Arduino 101 získali. Měli byste zájem?

Obchodní model je velmi jednoduchý: Budete mít k dispozici výukové shieldy od CZ.NIC. Můžete je nakoupit, a třeba prodávat frekventantům vašich workshopů. Nebo uděláte workshopy placené a Arduino + shield budou v ceně. Od nás získáte metodické materiály a určitou podporu. To, jestli budete vy provozovat workshopy neziskově, nebo ziskově, jestli s nimi budete objíždět republiku, nebo zakotvíte u vás ve městě, jestli je budete dělat pravidelně, nebo „podle zájmu“, to už je na vás.

Pokud máte chuť něco takového dělat, ozvěte se nám. Dle zájmu bychom připravili nějakou akci „train the trainer“, zhruba v září / říjnu. Lektor by měl umět pracovat s elektronikou a musí umět programovat.