Včera přišla od nakladatele vysázená kniha k závěrečné korektuře. Vypadá to fakt dobře, mám radost, a abyste věděli, na co se těšit, tak tady máte malou ukázku: předmluvu a obsah.

Nakonec to dopadlo o trochu jinak, než jsem původně plánoval. Dodatky k předchozí knize zůstanou tady, na webu, a místo toho jsem se soustředil jen na FPGA a jejich programování v jazyce VHDL.

Pro praktické ukázky jsem vybral Alteru / Intel, konkrétně řadu Cyclone a dva levné kity. Už jsem se tu o nich zmiňoval, a díky aktivitě Oldřicha Horáčka z hwkitchen si je můžete koupit přímo v ČR a nečekat, až dojdou z Číny.

Pokud si myslíte, že jsem udělal špatně, že jsem měl vybrat Xilinx, Lattice nebo Verilog, tak je mi to úplně jedno. Děkuju za pochopení.

Já mám tímto třetím dílem vlastně splněno. Dokončil jsem dílo, které jsem si vymyslel před pěti lety. Nakonec tam je opravdu skoro všechno, co jsem si předsevzal a co jsem chtěl říct. Cesta od elektronu přes polovodiče až k vlastnímu mikroprocesoru očima člověka, který se elektronikou nemusí živit, ale má ji od dětství rád.

Děkuju všem, kdo mě při psaní podporovali – třeba jen tím, že mi napsali, že se jim to dobře četlo, anebo poslali příspěvek, za který jsem koupil další kit na testy. Děkuji vydavateli, bez něhož by nevyšlo nic a který mě jemným tlakem na deadline donutil knihu nejen rozepsat, ale taky dokončit.

Díky. Snad se vám i třetí kniha bude líbit.

Soukromé PS: „Asi všichni víme, že tohle nikdy nevznikne

</figure>