Dneska v noci jsem ztratil s IDE pro Arduino trpělivost, a tak jsem udělal něco, co přece nejde, a nahradil jsem originální IDE svým oblíbeným editorem Sublime Text 2.

Mít v Sublime Text 2 správce balíčků je téměř povinnost. Když to zkusíte, najdete teď (konec září 2015) dva pluginy se slovem Arduino. Jeden se jmenuje „Arduino“ a dělá (snad) syntax highlight, a ten druhý se jmenuje Arduino-like IDE. Ten jsem použil, ale s nevalným výsledkem. Nakonec jsem použil betaverzi pluginu Stino (jako že „Sublime Text arduINO“).

Instalace je prostá, jen je důležité předem odinstalovat „Arduino-like IDE“, pokud jste s ním experimentovali. A pak:

  1. Preferences – Package Control – Add Repository a přidejte adresu https://github.com/gepd/Stino/tree/new-stino
  2. Preferences – Package Control – Install Package a vyberte „Stino“.
  3. V menu se objeví položka Arduino. Nastavte Arduino – Preferences – Select Arduino App Folder a nasměrujte ho tam, kde máte nainstalované Arduino IDE (plugin použije překladače, co tam jsou)
  4. Ještě si nastavte Arduino – Preferences – Sketchbook folder na adresář s vašimi projekty

Zbytek je podobný Arduinu, tedy musíte nastavit typ desky a port. Typ programátoru je „AVRISP mkII“. Všechno běhá jak po másle. Nezískám tím žádné nové funkce, ale mohu zdrojáky editovat v Sublime, na který jsem zvyklý a které má například i funkci „Více kurzorů“, co u Arduino IDE postrádám velmi bolestně.

stino

[sc:ebay item=“arduino nano usb“][sc:ebay item=“arduino uno USB“][sc:ebay item=“arduino 2560 USB“][sc:ebay item=“arduino due SAM3X8E“]