Já ne, já měl Spectrum, ale co jste měli vy? Majitelé podivných typů podivných značek, pochlubte se!

Jeden můj známý, jehož jméno nebudu uvádět, mi napsal:

Cywe, mně nešťastnému tatík koupil za šílený prachy na Černé louce v Ostravě Laser 210, bylo to levnější než Commodore nebo Atari. Natáhl ho tam nějaký výřečný kšeftař a ve mně pak dlouho bylo, že to stálo takové šílené prachy, takže mám být vděčný, ale je to takový drek, že měl přihodit pár stovek aspoň na Commodora. 
Měl jsem k tomu jenom německý návod, německy neumím, na straně 176 byl program na přeiterování přes všechny barvy, to jsem tam několikrát natláskal, strašná klávesnice gumák aaargh, donutil jsem všechny v okolí to poobdivovat a pak už jsem byl jenom smutný, protože hry jsem měl slíbené od strejdy jednoho spolužáka, mám pocit, že je i dotáhl – nejely. Známí s normálníma kompama se mi smáli. (redakčně upraveno)

Tak co jste měli vy? Měli jste nějaké trapné Spectrum nebo Atárko, jako všichni, anebo vám někdo dovezl nějakou obskuritu, co jste měli jediní v celém kraji, dost možná i v celé republice? Trpěli jste tím, že si vaši spolužáci kopírovali hry na Spectrum, zatímco vy jste se svým Ohio Scientific a dvěma kazetami (Piškvorky a doplňování anglických slov) trpěli a proklínali jste nebohého dárce, který nepochopil, že vaše škemrání „Chci počítač“ neznamená „prostě nějaký“, ale „nějaký, co už někdo má?!“

Jestli jste měli nějakou podivnost, tak se pochlubte v komentářích. A jestli můžete, tak připojte i historku: Jak se vám to stalo, co jste dělali, jak ten přístroj nakonec skončil… Díky.